Instagram Bir Kişinin Gönderilerinden Haberdar Olmak (Bildirim Almak)

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram, kullanım kolaylığı ve yenilikleri ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Instagram’ın pek bilinmeyen, özellikle Stalker’ların işine yarayacak bu yöntem ile işiniz kolaylaşacak. Yakından takip ettiğiniz kişinin ne zaman paylaşım yaptığını bilmek, paylaşım yaptığında bildirim almak için Instagram’ın bildirim özelliğini kullanabilirsiniz.

İşte Instagram Gönderi Bildirimleri hakkında merak edilenler.

Instagram Gönderi Bildirimleri
Instagram’da takip etmek istediğiniz kişi(ler)in gönderi bildirimlerini aktif hale getirerek onlar paylaşım yaptığınızda bildirim almanıza olanak sağlanıyor. Bu şekilde bildirimlerine abone olduğunuz kişi bir fotoğraf veya video paylaştığında “… kişisi bir fotoğraf/video paylaştı.” şeklinde telefonunuza bildirim gelecektir.

Instagram Gönderi Bildirimleri Nasıl Açılır?

Instagram’da bir kişinin gönderi bildirimlerini aktif hale getirmek için o kişinin Instagram profiline giriniz.
Ardından sayfanın sağ üst köşesindeki devamı niteliği taşıyan üç nokta şeklindeki butona tıklayın.
Karşınıza çıkan seçeneklerden “Gönderi Bildirimlerini Aç” seçeneğine tıklayınız.
Bu aşamadan sonra artık takip ettiğiniz kişi ne zaman paylaşım yapmış, saat kaçta paylaşımda bulunmuş, ne paylaşmış, yaptığı paylaşımlar neler ise bunları görmeniz için bildirimler aktif hale gelmektedir.

Instagram gönderi bildirimlerini kapatmak için de aynı adımları uygulayarak bu kez “Gönderi Bildirimlerini Kapat” seçeneğini kullanın.

Gönderi Bildirimlerini Aç” Çıkmıyor

Bildirimlerine abone olmak istediğiniz bir kişi var ancak profiline girip 3 noktaya tıkladığınızda Gönderi Bildirimlerini Aç butonu çıkmıyorsa bu kişi takip etmediğiniz kişi anlamına gelmektedir. Öncelikle takip etmeniz ve daha sonra gönderi bildirimlerini açmanız gerekir.

Kendi Profilinizin Gönderi Bildirimi Aboneliğini Engellemek

Sizin başka kişilerin gönderi bildirimlerine abone olduğunuz gibi başkaları da sizin gönderilerinize abone olabilmektedir. Bunu engellemenin herhangi bir yolu yoktur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın