Weble Grafik

WordPress eklentileri nasıl yüklenir?

WordPress eklentileri ( WordPress plugin) iki farklı şekilde yüklenebilir. İlki WordPress eklenti kütüphanesinde bulunan eklentilerin kurulumu, diğeri ise bu kütüphanede bulunmayan ya da ücretli olarak satın alınan eklentilerin kurulumu.Weble Grafik

WordPress kütüphanesinde bulunan eklentiyi yüklerken Eklentiler > Yeni Ekle adımını izledikten sonra eklenti adını ara alanından aratıp “hemen yükle” ardından da “etkinleştir” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Satın aldığınız ya da herhangi bir yerden indirdiğiniz eklentileri iki farklı şekilde kurabilirsiniz.

1. Admin paneli ile eklenti kurulumu

Admin paneline giriş yaptıktan sonra Eklentiler > Yeni ekle > Eklenti yükle seçeneğine tıklayarak eklentiyi kurabilirsiniz. Daha sonra Eklentiler > Yüklü eklentiler sekmesine gelerek eklentiyi etkinleştirin ve WordPress eklentiniz artık kullanıma hazır.

Weble Grafik

2. FTP ile eklenti kurulumu

FTP ile kurulumu gerçekleştirmek için giriş bilgilerini girip bağlantıyı gerçekleştiriyoruz. Sonrasında elimizde bulunan eklenti dosyasını Public html > wp-content > Plugins klasörüne sürükle bırak yöntemiyle atıyoruz, daha sonra tek yapmamız gereken admin paneline giderek eklentiyi aktif hale getirmek.

Weble Grafik

 

0 cevaplar

Cevapla

Bir yorum yaparak katılmak ister misiniz?
Bir şeyler yazabilirsiniz...

Bir cevap yazın